Anasayfa | Forum | İletişim
İletişim
Anasayfam Yap Sık Kullanınlara Ekle İletişim
MENÜ
DUYURULAR
 

MAİL GRUP
 

HIZLI İLETİŞİM
Tel:
0262 321 92 27
Adres :
Ömerağa mah. İstiklal geçidi
No : 1 Çetinler iş hanı Kat : 4 İzmit / KOCAELİ
E-mail:
bilgi@DeLaGuerra.net
EĞİTMENLERİMİZ
Tolga OFLU
Profesyonel Dançı - Eğitmen

Mehmet Yıldırım
Dans Eğitmeni

12 ağustos 1982 de Bursa’nın İznik ilçesinde doğdum. 4 yaşında klasik bale ve ritmik jimnastiğe başladım yazmak isterdim ama maalesef öyle bir şey olmadı kusura bakmayın! Dans hayatım ortaokul çağlarında ev partilerinde o zamanın hit dansları olan rap ve akrobasi yaparak başladı, sevdiğim bir dostumun tavsiyesi üzerine içinde akrobasinin de olduğunu görerek halk eğitim merkezinde Kafkas halk dansları ekibine katılarak profesyonel ilk eğitimimi almaya başladım. 8 sene boyunca birçok farklı yörenin eğitimini alma fırsatım oldu ama bunların içinde beni en çok etkileyenlerden biride İzmir zeybek oynadığım senelerdi bu yıllar içerisinde birçok yarışma ve de gösteride bulundum ve de hocalarıma asistanlık yapıp eğitmenliğe başladım. O yıllarda özel bir tiyatronun dansçıları olarak tiyatro grubuna katıldık ve onlarla birlikte sahne almaya başladık. Orada da modern dans, yaratıcı drama ve de sahne eğitimini alma fırsatım oldu. Oradan sonrada Karya Ajansa kaydımı yaptırarak modellik ve animatörlüğe başladım. İlk eşli danslarla tanışmam o yıllarda oldu .Şuan benim için büyük bir eğitmen ve dost olan Tolga Oflu’nun kurduğu dans grubunda dans ediyorum ve de onun asistanlığını yapıyorum.
Hobilerim ise fıtnes, joking, yüzme, fırsat buldukça da latin gecelerimizde latin dj liği yapıyorum.
Birde şunu söylemek istiyorum ben dans etmeye başladığımda hocam beni ilk sene yarışmaya bile seçmemişti, çünkü iyi dans ettiğimden kuşkusu yoktu fakat yarışma tecrübemin olmadığını ve de orada sahne önünde hata yapabileceğimden çekiniyordu ama ben şuan kendi öğrencilerim için öyle düşünmüyorum herkesin hayatta bir şansa ihtiyacı vardır. Sahnede ne olacağını kimin nasıl davranacağını kimse bilemez birçok yarışmaya ve gösteride sahne aldım. Hatta animatörlük yaptığım yıllarda 1 ayda not tutmuştum 127 kez sahne almışım ama hepsinin tadı farklıydı ve de sadece sahne girişini ve de çıktığım anı hatırlıyorum içeride ne olur biter sadece ben bilirim ve sonunda gelen alkışları... Bu arada hocamın beni yarışmaya seçmemesi konusuna gelince son gün seçtiği eski öğrencilerinden birinin rahatsızlanması dolayısıyla gelememesi nedeniyle yine yarışmaya çıktım ama kostümlerim çok komikti ben o yıllarda 38 numara çizme giyerken gelmeyen arkadaş 43 giyiyormuş ben onun kostümleriyle çıktım ve de hata yapmamıştım. Bu benim için büyük bir tecrübeydi bir daha da sahneye o çıkış inmek bilmedim.

Son olarak şunu söylemek istiyorum Herkese bana gelip hep şunu sorarlar “Ben dans edebilir miyim” diye, bence bu soru bana değil kendilerine sorulmalı “Ben dans etmeyi ne kadar istiyorum” diye. Siz bu evrenin en üstün canlılarısınız ve yapamayacağınız şey yok siz isteyin biz yardımcı olalım…


Mustafa OĞUZ
Halk Dansları Eğitmeni

28.03.1982 Yozgat’ın Sarıkaya ilçesinde soğuk bir kış günü şafağında dünyaya gözlerimi açmışım. Biliyorum Türk filmi gibi acıklı bir senaryo ama işte bu benim neyse toparlayalım aile işi nedeniyle Kocaeli de büyüdüm.
Lise yıllarımda tesadüf eseri ilk profesyonel dans eğitimimi alma fırsatım oldu. Dans eğitimime 1994 yılında Kafkas ve Artvin yöreleriyle başladım. Ekibimde gösterdiğim başarı danslarla ön plana çıkmış olmalıyım ki, hocamın dikkatini çekmiş olmalı ona o yıllarda hem baş solist hem de asistanlık yaparak eğitmenliğe de ilk adımlarımı atmış oldum. Daha sonraki yıllarda da Başta İzmir Zeybek, Trabzon, Üsküp, Kırklareli yöreleri olmak üzere birçok farklı hocayla ve koreografla çalışma fırsatı buldum. Aynı zanda 2000 yılında bir özel tiyatroda dansçı olarak dans etme ve de orada modern dans ve sahne eğitimi alma fırsatım oldu. Yoğun şekilde dans ettiğim yıllarda Türk halk danslarını birçok ülkede temsil etme fırsatı buldum. Bunlar arasında İspanya, İtalya, Fransa, Yunanistan gibi Avrupa birliği ülkeleri de vardı. Ama şunu da söylemek isterim bizim kadar farklı kültürleri dansla yansıtabilen bir başka ülke daha yok. Yine de bu gezilerim sırasında şunu gördün hangi dans olursa olsun hangi kültürü yansıtırsa yansıtsın dansın büyük bir büyüsü var insanları birbirine bağlıyor hiç tanımadığınız aynı ülkede bile yaşamadığınız bir insanla orak noktalarınızın dans olduğunu görmek gerçekten çok hoş bir duygu. 
2003 yılında açılan usta öğreticilik kursunda başarılı olarak belge almaya hak kazandım. 2005 liseler arası halkoyunları yarışmasında benim eğitmenliğini yaptığım ekiplerimle birlikte ikincilik ve üçüncülük kazandım.

            Şu anda De La Guerra dans okulunda Tolga Oflu dan Salsa eğitimi alıyorum ve Halk dansları eğitmenliği yapıyorum

 

 
Anasayfa | Hakkımızda |   İletişim
Copyright © 2006